فهرست بستن

پرینترهای سه بعدی دندانسازی ساخته شده توسط شرکت مبتکران مکاترونیک ارک که با نام تجاری دیجی دنت شناخته می شوند بواسطه شاسی تمام آلومینیومی و استفاده از ریل و بال اسکرو مناسب در محور Z، دستگاههایی با پایداری بالا، با دقت زیاد و ثابت و دائم کار می باشند که قابلیت ارتقا و بروز رسانی به ورژنهای جدیدتر و بالاتر را با پیشرفت تکنولوژی دارند.

یکی از مهمترین مزیت های داشتن اسکنر و پرینتر سه بعدی دندانسازی در لابراتوار ها آرشیو شدن فایلهای طراحی شده و قابلیت پرینت مجدد آنها در حداقل زمان ممکن است، علی الخصوص در روکشهای وکس که در صورت خراب شدن سیلندر که  به سادگی در کسری از زمان می توان تمامی واحدها را مجددا پرینت گرفت و مجددا سیلندر گذاری کرد. همچنین سرعت بالای تولید فریم PFM است که در هر ساعت حداقل 60 واحد وکس را به صورت 24ساعته بدون وابستگی دایمی به شخص وکساپ کار می توان تولید کرد. یکنواختی روکشهای تولید شده از نظر ضخامت یکی دیگر از این مزیتهاست.

مفهوم پرینترهای سه بعدی رزینی در حال ایجاد طوفانی در جهان است. کاربردهای بالقوه این دستگاهها، با پیشرفت‌های امیدوارکننده در زمینه‌های پزشکی و دندانپزشکی، بی پایان هستند.

برای سهولت کار در یک لابراتوار دندانسازی پر کار، پرینتر سه بعدی دندانسازی خوب باید سرعت چاپ سریع و توان تولید کلی بالایی را ارائه دهد.اینها عامل اندازه صفحه ساخت و فناوری تحویل نور هستند و نباید نادیده گرفته شوند همچنین دقت و تکرارپذیری برای پرینتر سه بعدی دندانسازی ضروری است. یکی از الزامات اصلی ساخت مدلهای دندانی دقت بسیار بالا و نتایج قابل تکرار است

نقطه شروع کار CAD/CAM در لابراتوارهای دندانسازی و بخش کلیدی دندانپزشکی دیجیتال استفاده از اسکنرهای سه بعدی است که با استفاده از دوربین ها و پخش نور بر روی جسم، اشکال سه بعدی را ثبت می کنند و سپس نتیجه را به رایانه منتقل می کنند.