کد کم چیست ؟

فهرست مطالب

کدکم CADCAM چیست ؟

کد کم چیست دندانپزشکی و دندانسازی توسط CAD/CAM ، سیستمی را توصیف می کند که این امکان را برای متخصصان دندانپزشکی فراهم می کند تا ترمیم های پیچیده را سریعتر، کارآمدتر و گاهی با دقت بیشتری انجام دهند. 

هم مطب های دندانپزشکی و هم لابراتوارهای دندانسازی از فناوری کد کم برای ساخت ترمیم هایی مانند روکش ها، اینله ها، انله ها، روکش ها، بریج ها، دندان های مصنوعی و ترمیم های ایمپلنتی از سرامیک های با استحکام بالا استفاده می کنند.

کد کم چیست ؟

یک روش بازیابی با استفاده از کد کم

 1. آماده سازی دندان: متخصص دندانپزشکی شما با برداشتن تمام پوسیدگی ها یا بخش هایی از دندان ناسالم، محل را برای ترمیم شما آماده می کند.
 2. اسکن داخل دهانی: در مرحله بعد، دندانپزشک توسط یک اسکنر سه بعدی داخل دهان شما را اسکن کرده و یا لابراتوار دندانسازی از کست گچی تهیه شده از قالب گرفته شده از دهان شما، توسط یک اسکنر دسکتاپ، فایل سه بعدی جهت طراحی بخشهای ترمیمی را تهیه می کند.
 3. طراحی: با آن فایل سه بعدی تهیه شده، متخصص دندانپزشکی و یا لابراتوار دندانسازی از نرم افزار CAD برای طراحی نهایی استفاده می کند.
 4. دستگاه CNC یا همان میلینگ: سپس، یک دستگاه میلینگ طرح نهایی ترمیمی را می گیرد و کراون، روکش، ونیر، آنله یا بریج را از یک بلوک سرامیکی شکل می دهد.
 5. پخت و پرداخت: روکش تهیه شده قبل از پخت پالیش و رنگ می شود.
 6. نصب نهایی پروتز تهیه شده: در نهایت، پروتز ساخته شده در دهان شما قرار می گیرد تا لبخند شما کامل شود.

کل این فرآیند بسته به پیچیدگی مورد می تواند از 45 دقیقه تا دو ساعت طول بکشد. با این حال، کد کم به زمان و تلاش کمتری نسبت به روش‌های لابراتوارهای سنتی نیاز دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر دندانپزشکی دیجیتالی مطالعه بفرمایید

مزایای کد کم چیست

دندانپزشکی یک روزه: با استفاده از روش‌های لابراتواری سنتی، دندانپزشک یا متخصص پروتز دندان شما را آماده می‌کند، قالب‌گیری می‌کند و قالب را برای ایجاد پروتز نهایی به لابراتوار می‌فرستد. 

با استفاده از فناوری CAD/CAM، متخصص دندانپزشکی گاهی اوقات می‌تواند تمام این مراحل را در یک ویزیت کامل کند و باعث اختلالات کمتری در برنامه شما شود.

قالبگیری دیجیتال: اگر تا به حال یک قالبگیری معمولی داشته اید، فوراً مزایای یک سیستم دیجیتال را درک خواهید کرد.

 روش سنتی مستلزم این است که بیمار یک تری با یک ماده ضخیم و ضخیم – به نام آلژینات – در دهان خود بگذارد و دو تا پنج دقیقه نگه دارد تا مواد سفت شوند ولی در روش دیجیتالی یک اسکنر در دهان بیمار قرار داده می شود و در اطراف ناحیه آسیب دیده حرکت می کند – مانند تکان دادن یک عصای جادویی.

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت کاتالوگ و همچنین سفارش خرید تماس حاصل فرمایید.

09120420327 – 04134245769

 • بالاترین کیفیت خدمات دندانپزشکی
 •  تکنیک ها و ابزارهای مدرن
 •  تجربه بهتری برای بیماران و دندانپزشکان
 •  اسکن های قابل اعتمادتر و دقیق تر
 • نتایج سریعتر و قابل پیش بینی تر
 • توانایی تشخیص مشکلات دندانی قبل از وقوع

معایب کد کم چیست

از معایب دندانپزشکی دیجیتال صرفا می توان به هزینه بالای دستگاهها و هزینه بالای درمان برای بیماران اشاره کرد

مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایشگاه