چرا میلینگ دندانسازی را انتخاب کنیم؟

فهرست مطالب

میلینگ دندانسازی

دستگاه میلینگ دندانسازی چیست؟

میلینگ دندانسازی در بین گزینه های دستگاه فرز CNC، دستگاه میلینگ  دندانسازی چهار محوره و میلینگ دندانسازی پنج محوره رایج ترین گزینه ها در بازار تولید فعلی هستند.

 این مقاله بر روی دستگاه میلینگ  دندانسازی پنج محوره تمرکز کرده و در مورد مزایا و قابلیت های اصلی آن بحث خواهد کرد.

میلینگ  دندانسازی چهار محوره و میلینگ  دندانسازی پنج محوره از فناوری اولیه یکسانی استفاده می کنند. با این حال، تفاوت هایی از نظر حرکت و محدوده چرخش دارند.

میلینگ دندانسازی

ماشینکاری میلینگ دندانسازی پنج محوره

محور X برای حرکت از چپ به راست، محور Y برای حرکت از بالا به پایین، محور Z برای حرکت عمودی، محور A برای چرخش در امتداد محور X محور و محور B برای چرخش در امتداد محور Y بالاترین حرکت ابزار برش را دارد. ماشین های 5 محوره نیاز به یک برنامه پیچیده دارند.

این برنامه حرکت ابزار برش را در جهات مختلف کنترل می کند.

دستگاه میلینگ دندانسازی پنج محوره چگونه کار می کند؟

دستگاه میلینگ دندان، تجهیزاتی  هستند که با کامپیوتر کنترل می‌شود که از سیستم CAD/CAM برای  ترمیم‌های دندانی  و ایمپلنت‌ها از فایل‌های دیجیتالی استفاده می‌کند که بخشی ضروری از گردش کار دندانپزشکی دیجیتال است.

دقت و تطبیق پذیری بالای آن به شما این امکان را می دهد که تقریباً هر جسم سه بعدی مورد نیاز خود را به هر شکل یا اندازه ای تولید کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر کد کم چیست مطالعه بفرمایید

مزایا و قابلیت های دستگاه میلینگ دندانسازی پنج محوره

پردازش اشکال پیچیده

مزیت اصلی دستگاه تراش 5 محوره، توانایی پردازش اشکال پیچیده کیس دندان است. انعطاف پذیری در چرخش محور A و B باعث می شود دستگاه حرکت بسیار بیشتری برای قطع مواد داشته باشد.

کاهش نصب

دستگاه تراش 3 محوره سنتی قبل از شروع به کار دستگاه نیاز به تنظیمات متعدد دارد. دستگاه تراش 5 محور توسط کامپیوتر کنترل می شود و نیاز به تنظیمات کمی دارد. فقط تنظیمات پارامترهای مناسب را در رایانه انجام دهید. دستگاه مواد را طبق طراحی برنامه پردازش می کند

ظرافت و دقت بالا

عملکرد همزمان 5 محوره، دستگاه قابلیت فرزکاری عالی را ارائه می دهد و مراحل کار برش صاف را تضمین می کند.

سرعت پردازش سریع و راندمان بالا

دستگاه میلینگ 5 محوره معمولا با قدرت  اسپیندل زیاد و سرعت چرخش بالا عرضه می شود. هرچه سرعت ماشینکاری بالاتر باشد، کار تراش سریعتر تکمیل می شود.

مزیت دستگاه میلینگ دندانسازی

همانطور که همه ما می دانیم، دیجیتالی شدن در حال حاضر یک روند برای لابراتورهای دندانپزشکی و همچنین کلینیک های دندانپزشکی است.

 CAD-CAM دندانپزشکی به عنوان یک فرآیند انقلابی تکامل یافته است و تمام تجهیزات CAD/CAM مرتبط در این فرآیند ضروری هستند.

 این تجهیزات عمدتاً اسکنر دندان و دستگاه فرز دندان هستند.

 با معرفی اسکنرها و دستگاه های میلینگ دندانسازی ، کار بر روی پروتزهای دندانی آسان تر و کارآمدتر می شود.

میلینگ دندانسازی

1. ضرورت برای CAD/CAM دندانپزشکی

اگر می خواهید دیجیتال شوید، اولین تجهیزاتی که نیاز دارید اسکنر لابراتوری و اسکنر داخل دهانی  و دومی دستگاه میلینگ دندانسازی است.

اگر اسکنر داخل دندانی را نقطه شروع تحقق یک طراحی کامپیوتری و فرآیند ساخت کامپیوتری بدانیم، میلینگ دندانسازی را می توان لازمه تحقق این فرآیند دانست.

لابراتورها و مطب‌های دندانپزشکی به میلینگ دنتال برای تراش مدل‌های دندان‌های سه بعدی که توسط اسکنرهای لابراتواری ایجاد شده‌اند، نیاز دارند.

یک میلینگ دندانسازی می تواند اهداف مختلفی را انجام دهد. شما می توانید از آن برای ایجاد تاج دندان، بریج، پروتز، ایمپلنت،  و موارد دیگر با کیفیت بالا استفاده کنید.

2.بهبود راندمان کاری لابراتورهای دندانپزشکی و صرفه جویی در هزینه نیروی انسانی

امروزه هزینه پرورش تکنسین های دندانپزشکی خوب برای انجام ترمیم های دستی بسیار زیاد است. خبر خوب این که با گردش کار دندانپزشکی دیجیتال، لابراتور دندانپزشکی می تواند کارهای بیشتری را با زمان و نیروی انسانی کمتر به پایان برساند، که می تواند کارایی کار را به شدت بهبود بخشد و هزینه کار را کاهش دهد.

3.افزایش دقت ترمیم دندان

دقت بسیار مهم است، زیرا ترمیم نامناسب می تواند در دراز مدت به دندان آسیب برساند.

 اگر روکش به درستی قرار نگیرد، می تواند بین ترمیم و دندان آماده شده فاصله ایجاد کند و احتمال پوسیدگی یا عفونت را افزایش دهد.

 برای ماشین های فرز، دقت به طور معمول حدود 10 تا 50 میکرومتر است که می تواند تناسب عالی ترمیم را تضمین کند.

4.بهبود رضایت بیمار در دراز مدت زمان انتظار کوتاهتر برای بیماران

فرآیندهای تولید ترمیم سنتی می تواند چندین روز یا حتی هفته طول بکشد، در حالی که یک میلینگ دنتال می تواند مدل خام ترمیم ها را در چند ساعت ایجاد کند.

این بدان معناست که شما می توانید دندان های ترمیم را سریعتر برای بیماران تهیه کنید که می تواند رضایت آنها را از خدمات شما افزایش دهد

5.خطر کمتر برای التهاب و سایر عوارض جانبی

علاوه بر این، زمان کوتاه‌تر برای ساخت ترمیم به این معنی است که بیمار می‌تواند در زمان کوتاه‌تری تحت درمان قرار گیرد و این می‌تواند به کاهش احتمال التهاب دندان‌های آماده شده بیمار کمک کند.

 به همین دلیل، دندانپزشکان دریافته‌اند که بیمارانی که با فناوری CAD/CAM درمان می‌شوند، در مقایسه با روش‌های درمانی سنتی، عوارض جانبی بسیار کمتری دارند.

 این می تواند رضایت بیمار را افزایش دهد و تحسین عمومی بیشتری را برای شما به همراه داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت کاتالوگ و همچنین سفارش خرید تماس حاصل فرمایید.

09120420327 – 04134245769

در مجموع، مطمئناً یک دستگاه میلینگ دندانسازی می‌تواند شریک بسیار خوبی برای شما در مسیر تحقق دندانپزشکی دیجیتال باشد.

 مزایای زیادی هم برای شما و هم برای مشتریانتان وجود دارد.

 اما زمانی که تصمیم می گیرید یک میلینک دندانسازی برای خود انتخاب کنید، باید مقدار زیادی را ارزیابی کنید و سپس خرید آن را انجام دهید.

منبع : issuu.com

مقالات بیشتر

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *