کدام نوع پرینتر لابراتواری متناسب با نیاز شماست؟

فهرست مطالب

کدام نوع پرینتر لابراتواری متناسب با نیاز شماست؟

 پرینتر لابراتواری به عنوان یک دندانپزشک یا متخصص در یک لابراتوار دندانسازی، می دانید که بین مدل های دندانپزشکی برای آموزش بیمار و قطعات دندانی مورد استفاده بیمار،  تفاوت زیادی وجود دارد.

اگر هدف شما پرینت مدل‌هایی با دقت معقول از دهان بیمار از یک اسکنر داخل دهانی …. یا قالب‌گیری دهانی است.

 برای مثال توضیح دادن یک روش برای بیمار، دیگر نیازی به پرینتر دندانپزشکی اختصاصی نیست. 

در واقع، شما طیف وسیع تری از پرینترها را برای ساخت مدل در دسترس دارید برای پرینت قطعاتی که با بیمار در تماس هستند.

با این حال، اگر می‌خواهید قطعات  زیست سازگار دندانی (هر چیزی که با دهان یا پوست بیمار تماس پیدا می‌کند، مانند ترازهای شفاف، روکش‌ها، دندان‌های جایگزین موقت یا دائمی، یا پروتزها) را پرینت کنید.

 باید از مواد زیست سازگار استفاده کنید. FDA در ایالات متحده آمریکا، CE در اتحادیه اروپا، KFDA در کره جنوبی و غیره.

شرکت های خصوصی پرینتر لابراتواری

از آنجایی که مقررات بسیار زیادی در مورد دستگاه های پزشکی وجود دارد، کار با یک سازنده پرینتر لابراتواری که در بازار دندانپزشکی متخصص است (به طور کامل یا به عنوان یک تمرکز بزرگ در کسب و کار آنها) سودمند است.

این شرکت ها اکوسیستمی از محصولات و خدمات متمرکز بر دندانپزشکی و همچنین تخصص و پشتیبانی عملی و همچنین عرضه مداوم مواد مصرفی لازم را ارائه می دهند. بسیاری از کارکنان دندانپزشکی و ارتودنسی دارند.

تعداد بسیاری از شرکت های پرینتر لابراتواری متخصص در بازار دندان وجود دارد مانند

همچنین شرکت های تجهیزات دندانپزشکی دیگری وجود دارند که پرینتر لابراتواری و مواد سه بعدی خود را توسعه می دهند

  • کولزر
  • DMG آمریکا

مزایای افزودن فناوری پرینتر لابراتواری به لابراتوار یا مطب

افزودن پرینتر لابراتواری به مطب داندانپزشکی یا لابراتوار دندانسازی شما مستلزم یادگیری تکنیک ها، فناوری ها، مواد و فرآیندهای جدید است.

 بنابراین به طور طبیعی، بدون آموزش و پشتیبانی کافی، بعید است که بیشترین بهره را از سرمایه گذاری پرینتر لابراتواری خود ببرید. 

فروشنده خود را با دقت انتخاب کنید همه شرکت‌هایی که در زیر معرفی می‌کنیم، پشتیبانی کامل اکوسیستم را برای متخصصان دندان‌پزشکی ارائه می‌کنند.

دندانپزشکی دیجیتال ( کدکم ) البته چیزی فراتر از پرینتر لابراتواری است. 

اکثر تولیدکنندگان مجموعه ای از نرم افزارها مانند اگزوکد، اسکنر داخل دهانی، پرینترسه بعدی دندانسازی،میلینگ دندانسازی، رزین های ریخته گری، واحدهای پس پردازش و موارد دیگر را در یک رویکرد همراه ارائه می دهند.

بسیاری از تولیدکنندگان پرینتر لابراتواری راه حل های دندانپزشکی را ارائه می دهند که شامل برنامه های خدماتی مانند شخصی سازی، بررسی های پیشگیرانه، پشتیبانی تلفن و ایمیل، و همچنین کتابخانه های منابع راهنماها، فیلم ها و آموزش ها می شود. 

بسیاری از تولیدکنندگان پرینتر لابراتواری ، مانند SprintRay و Kulzer، یک رویکرد جامع را ارائه می دهند که صرفاً بر روی دندانپزشکی دیجیتال تمرکز دارد و نوید یکپارچه سازی یکپارچه بین نرم افزار پرینت دندان، پرینترها، لوازم جانبی، مواد و پشتیبانی را می دهد.

قطعات دندانی چگونه پرینت سه بعدی می شوند؟

برای نشان دادن اینکه چگونه اجزای موجود در دندانپزشکی دیجیتال با هم کار می کنند، در اینجا مروری سریع از روند ایجاد نایت گارد دندانپزشکی خاص بیمار در مطب ارائه می دهیم.

این کار با اسکن دیجیتالی دهان بیمار با یک اسکنر داخل دهانی …، اسکنر رومیزی …. یا اسکن گچ گیری یا مدل دندانپزشکی کانونشنال آغاز می شود.

 تصاویر دیجیتالی شما در نرم افزار طراحی به کمک کامپیوتر (CAD)  مخصوص صنعت دندانپزشکی، مانند اگزوکد یا نرم افزاری که با پرینتر لابراتواری شما ارائه می شود، آپلود می شود.

 طیف گسترده ای از برنامه های CAD دندانپزشکی وجود دارد که با اکثر برندهای اصلی پرینتگرهای سه بعدی ادغام می شوند. 

نرم افزاری را انتخاب کنید که به بهترین وجه با سطح مهارت شما (و کارکنانتان) مطابقت دارد.

در مرحله بعد، اگر نرم افزار دندانپزشکی شما این کار را به طور خودکار انجام نمی دهد (و اکثر آنها این کار را انجام می دهند)، فایل های طراحی خود را در نرم افزار “slicer” که یا با پرینتر شما ارائه می شود یا با آن سازگار است، آپلود خواهید کرد. 

اسلایسر مدل دیجیتال شما را به دستورالعمل های پرینتر لابراتواری برای پرینتر تبدیل می کند.

هنگامی که نایت گارد شما در رزین قابل ریخته گری تایید شده پرینت می شود، نیاز به تمیز کردن برای حذف هر گونه باقیمانده، برداشتن تکیه گاه ها و سخت شدن در نور برای سخت شدن کامل دارد. 

مرحله آخر معمولاً مقداری پولیش است و برای بیمار آماده است تا آن را امتحان کند. بسته به پرینتر شما، کل فرآیند ممکن است چند ساعت طول بکشد

معیارهای انتخاب بهترین پرینتر لابراتواری

انتخاب پرینتر شما برای قطعات دندانی سازگار با محیط زیست به عوامل مختلفی بستگی دارد. 

از جمله اینکه قصد پرینت چه چیزی را دارید؟ چه مقدار در روز یا هفته پرینت می کنید؟ چقدر سریع به قطعات خود نیاز دارید؟ بودجه شما، و اینکه چقدر خودکار یا آسان است؟ آیا تازه شروع کرده اید یا در حال گسترش یا ارتقاء فعالیت های خود هستید؟

همچنین باید سطح خدمات و پشتیبانی ارائه شده توسط سازنده و نرم افزار دندانپزشکی پرینترها را در نظر بگیرید.

 اکثر تولید کنندگان نمونه پرینتی را برای شما ارسال می کنند.

 بنابراین حتما از یکی درخواست کنید تا ارزیابی کند که آیا از نظر جزئیات، کیفیت سطح و دوام انتظارات شما را برآورده می کند یا خیر.

هنگامی که از متخصصان دندانپزشکی در پاسخ به نظرسنجی سازنده پرینتر Carbon در مورد معیارهای خرید کلیدی برای انتخاب برند پرینتر سه بعدی که آزمایشگاه آنها بیشتر استفاده می کند، پاسخ دادند: دقت، قابلیت اطمینان و نگهداری، بازگشت سرمایه، هزینه کل مالکیت، کیفیت مواد و بهترین کیفیت پایین. قیمت در بالای لیست بود.

نگاهی دقیق به بهترین راه حل های دندانپزشکی دیجیتال در صنعت بیندازیم. همه پرینترهای لیست ما مواد زیست سازگار را ارائه می دهند.

مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایشگاه