پرینتر سه بعدی دنتال معیارهای انتخاب خرید

فهرست مطالب

پرینتر سه بعدی دنتال

بازار سه بعدی دنتال بسیار سریع در حال توسعه است. تا مدت ها پیش  این حد از علاقه و هیاهو در هیچ شاخه ای از دندانپزشکی دیجیتال وجود نداشته است.

با بررسی پرینتر سه بعدی دنتال در صنعت دندانپزشکی و دندانسازی که با همکاری بسیاری از پزشکان پیشرو دندانپزشکی دیجیتال در استرالیا و نیوزلند انجام شده است این بررسی بر اساس تجربیات و کار با پرینتر سه بعدی دنتال به طور کامل و گسترده صورت گرفته.

قبل از شروع، باید روشن باشه که ارزیابی خود را بر چه مبنایی انجام می دهیم.

کسانی که با بررسی های IOS ما آشنا هستند، روند مقایسه کاملاً عینی و آگنوستیک ما قابل درک خواهد بود.

در این بررسی جزئیات پرینتر سه بعدی دنتال را به دسته هایی تقسیم کرده ایم که هنگام خرید پرینتر برای کلینیک یا لابرتوار باید روی آنها تمرکز کنید، نه انبوهی از مشخصات فنی که ممکن است شما را گیج کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر رزین ریخته گری دندانسازی مطالعه بفرمایید

معیارهای مقایسه پرینتر سه بعدی دنتال

سرعت پرینتر سه بعدی دنتال

این پرینترها را برای  موارد بسیاری از جمله مدل‌ها، اسپلینت ‌ها/نایت گارد، تری های قالب گیری ، دندان‌های مصنوعی و ترمیم‌ها آزمایش شده اند. که اولین معیار را بر اساس سرعت  آن مورد توجه قرار میگیرد.

این معیار عمدتاً برای کسانی که به سرعت کار در همان روز فکر می کنند بسیار مهم است. در غیر این صورت، سرعت جنبه ای است که اغلب بیش از حد بر آن تأکید می شود.

اگر پرینتر خود را برای پرینت در طول شب اغلب استفاده میکنید، سرعت  آنقدر مهم نیست، اما صرف نظر از آن سرعت  دستگاه شما ممکن است برای شما مهم باشد.

راحتی در استفاده از پرینترسه بعدی دنتال

سهولت استفاده یک پرینتر را به طور منطقی بر اساس  استفاده آسان از دستگاه رتبه بندی می کنند.

این یک معیار کلی در مورد اینکه دستگاه و نرم افزار شما چقدر آسان آماده و شروع به کار شده و فایل های ی شما ارسال  می شوند دارد. که شامل همه موارد می شود، از آنباکسینگ و راه اندازی گرفته تا نرم افزار و کاربر پسند بودن سیستم.

سهولت استفاده ممکن است برای لابرتوار ها مهم نباشد، اما ممکن است برای کلینیک هایی که در نظر دارند کار را به کارکنان لابراتوار خود واگذار کنند، بسیار مهم باشد.

در اصل،پرینت و پردازش فایل انتخابی شما بسیار آسان است.

مزایای پرینت پرینتر سه بعدی دنتال

این معیار  را بر اساس تعداد پرینت های ناموفقی که تجربه کرده ایم قضاوت می کنیم.

 پرینت های ناموفق یکی از آزاردهنده ترین چیزهایی است که ممکن است در حین پرینت اتفاق بیفتد. هیچ چیز بدتر از این نیست که پرینتی را برای ساعت ها اجرا کنید و سپس دوباره برگردید و هیچ پرینت یا بقایایی را روی صفحه ساخت پیدا نکنید.

این معیار قابلیت اطمینان کلی سیستم و پشتیبانی‌های تولید شده توسط نرم‌افزار و غیره را در نظر می‌گیرد.

نرم افزار های پرینتر سه بعدی نتال

نرم افزار در پرینتر  سه بعدی دندانسازی بسیار مهم است (جنبه مهم دیگر مواد است). تحقیقات به وضوح نشان داده است که بیشترپرینترهای سه بعدی دقیق هستند و می توانند به خوبی  پرینت را انجام دهند.

این در مورد ارزان ترین پرینترهای سه بعدی تا گران ترین آنها صدق می کند. همه آنها می توانند کار را انجام دهند.

آنچه پرینترها را متمایز می کند دسترسی به رزین ها و نرم افزارها است. استفاده از برخی از نرم افزارهای بسیار ابتدایی و گیج کننده است.

برخی دیگر گردش کار ساده، خدمات ابری کامل و در برخی موارد حتی خدمات طراحی هوش مصنوعی را ارائه می دهند.

این معیار پرینترها را بر اساس میزان خوب بودن نرم افزار آنها – هم دانلود شده و هم در فضای ابری در صورت وجود، قضاوت می کند.

رزین قابل ریخته گری پرینتر سه بعدی دنتال

اینکه چه تعداد رزین قابل ریخته گری در دسترس است و مهمتر از آن، آیا این رزین ها معتبر هستند؟

این معیار میزان باز بودن یک پرینتر سه بعدی دنتال را در نظر می گیرد. اگر می خواهید بتوانید از همه آن ها استفاده کنید، دسترسی به رزین ها ممکن است برای شما مهم باشد. یا شاید شما فقط به دنبال چند رزین استاندارد طلایی مانند Key Splint Soft هستید.

گزینه های و مواد موجود یکی از مهم ترین مواردی است که هنگام خرید پرینتر سه بعدی دنتال باید به آن توجه کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت کاتالوگ و همچنین سفارش خرید تماس حاصل فرمایید.

09120420327 – 04134245769

مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایشگاه