مزایا، دلایل و تحولات پرینتر سه بعدی در دندانپزشکی

با توجه به اینکه تمامی گروه های سنی با مشکلات مربوط به دندان ها مواجه هستند. خوشبختانه امروزه صنعت دندانپزشکی دستخوش تحولات دیجیتالی شده است. 

با فناوری ها و خدمات جدید، دندانپزشکان ابزارهای بیشتری برای بهبود مراقبت از بیمار و مانور های تجاری نسبت به قبل دارند.

 از جمله این نوآوری ها، پرینت سه بعدی دندان به عنوان یک سرویس (PaaS) است که این امکان را برای دندانپزشکان فراهم می کند تا از راه حل های تولید افزودنی استفاده کنند که به راحتی از شبکه تامین کنندگان خود در دسترس هستند

پرینتر سه بعدی در دندانپزشکی
پرینتر سه بعدی در دندانپزشکی

این فناوری به طور فزاینده ای در عمل های دندانپزشکی رایج می شود و بسیاری از مشاغل روی چاپگرهای سه بعدی و نرم افزارهای مناسب برای ایجاد دندان مصنوعی، ایمپلنت، تاج و سایر دستگاه های حیاتی خاص بیمار سرمایه گذاری می کنند.

با مزایای بسیار زیادی که از اجرای پرینت سه بعدی در مطب خود به دست می آورند، جای تعجب نیست که این فناوری در بین متخصصان دندانپزشکی محبوب تر می شود. در این مقاله به این خواهیم پرداخت که چرا بسیاری از دندانپزشکان از پرینت سه بعدی استقبال می کنند

پرینتر سه بعدی دندان چه سودی برای ما دارد

پرینتر سه بعدی دندان مزایای متعددی را ارائه می دهد که می تواند تجارت شما را بهبود بخشد. ارزش آن در سال 2021 3.25 میلیارد دلار بود. تخمین زده می شود که تا سال 2028 به 8.29 میلیارد دلار و 19.8 درصد در دوره رشد کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت کاتالوگ و همچنین سفارش خرید تماس حاصل فرمایید.

09120420327 – 04134245769

 • بهبود مراقبت از بیمار و نتایج.
 • ترمیم های پرینت سه بعدی زیبایی و عملکرد بهتری را در مقایسه با روش های سنتی ارائه می دهند.  همچنین می توانند به گونه ای طراحی شوند که مناسب بیماران خاص و نیازهای خاصی همچون گاز گرفتن و جویدن آنها باشند.
 • بهره وری  بهبود یافته
 • پرینت سه بعدی گردش کار ساده تری را ارائه می دهد و زمان صرف شده برای کارهای اداری مانند پردازش سفارش و مدیریت موجودی را کاهش می دهد.
 • آموزش بهتر برای دندانپزشکان و بهداشت دهان و دندان.
 • مدل‌های پرینت سه‌بعدی می‌توانند به آموزش دندانپزشکان و بهداشت‌کاران جدید دندان در مورد تکنیک‌های مناسب برای تشخیص و درمان کمک کنند.
 • بهبود همکاری با دندانپزشکان و تامین کنندگان.
 • فن آوری های پرینت سه بعدی می تواند به شما در برقراری ارتباط موثرتر با همکاران، تامین کنندگان و بیماران کمک کند.

دلایل افزایش استفاده از پرینتر سه بعدی در دندانپزشکی

با این مزایا، درک اینکه چرا پرینت سه بعدی دندان در حال محبوبیت است، دشوار نیست. اما چه دلایلی در این افزایش نقش داشته است؟

موارد زیر می تواند توضیح دهد که چرا پرینت سه بعدی دندان در بین دندانپزشکان محبوب تر شده است

 • در دسترس بودن تجهیزات مقرون به صرفه – با فناوری‌های جدید، تولیدکنندگان چاپگرهای سه بعدی را برای مشاغل مقرون به صرفه‌تر و در دسترس‌تر کرده‌اند. و به دندانپزشکان گزینه های بیشتری در هنگام جستجوی چاپگر سه بعدی مناسب داده است.
 • گسترش خدمات دندانپزشکی، با توجه به اینکه دندانپزشکان بیشتر و بیشتر به مزایای بالقوه پرینت سه بعدی پی می برند، در حال سرمایه گذاری روی این فناوری برای بهبود خدمات خود هستند.
 • افزایش آگاهی از فناوری های پرینت سه بعدی، افزایش پرینت سه بعدی دندان باعث شده است که متخصصان دندانپزشکی بیشتر در مورد مزایای آن بیاموزند. این امر به پذیرش و اجرای بیشتر این فناوری کمک کرده است.
برای کسب اطلاعات بیشتر پارامترهای انتخاب پرینترهای سه بعدی دندانپزشکی مطالعه بفرمایید

تاثیر استفاده از پرینتر سه بعدی در دندانپزشکی و دندانسازی

توانایی ایجاد مدل های آموزشی سفارشی با راه حل های پرینتر سه بعدی دندان می تواند یک مزیت بزرگ در هنگام آموزش دندانپزشکان جدید و لابراتوارهای دندانسازی باشد.

 • چنین مدل هایی را می توان برای نشان دادن تکنیک های مناسب برای تشخیص و درمان طراحی کرد.
 • در نتیجه، آنها می توانند به بهبود کیفیت درمان ارائه شده به مشتریان کمک کنند و سرعت تبدیل شدن آنها به ارائه دهندگان موثر را افزایش دهند.
 • علاوه بر این، مدل‌های پرینتر سه بعدی می‌توانند هزینه‌های مرتبط با مواد درمانی را کاهش داده و بازگشت سرمایه (ROI) را برای کارهای دندانپزشکی بهبود بخشند.
 • این امر به ویژه برای روش هایی که برای اهداف آموزشی و هم چنین کاهش هزینه برای مشتریان به مواد پرهزینه و دور ریختنی متکی هستند صادق است.

مزایایی پرینتر سه بعدی در دندانپزشکی

برای نتیجه گیری، پرینتر سه بعدی دندان به یک راه حل محبوب برای دندانپزشکان و بیماران برای درمان و لابراتوارهای دندانسازی بهتر تبدیل شده است.

 آنها از این فناوری برای ایجاد ترمیم های سفارشی شده متناسب با نیازها و ترجیحات بیماران خاص استفاده می کنند. 

پرینتر سه بعدی دندان یک فناوری متحول کننده است که نوید بهبود صنعت دندانپزشکی را می دهد.

با انجام این کار، دندانپزشکان می توانند تجربه و نتایج بیمار خود را بهبود بخشند. آنها همچنین می توانند  دندانپزشکان و لابراتوار دندانسازی و دندانپزشکی جدید را برای ارائه مراقبت آموزش دهند.

مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایشگاه