پارامترهای انتخاب پرینترهای سه بعدی دندانپزشکی

فهرست مطالب

پارامترهای انتخاب پرینترهای سه بعدی دندانپزشکی

پرینترهای سه بعدی دندانپزشکی ضمانت قطعات نهایی با کیفیت و دقیق مهمترین دغدغه هر کلینیک و مطب دندانپزشکی و یا لابراتوار دندانسازی است. 

متأسفانه، همه پرینترهای سه بعدی که به بازار عرضه می شوند، نمی توانند کیفیت، دقت و دقت مورد نیاز برای کاربردهای پروتزهای ثابت یا متحرک را ارائه دهند. 

علاوه بر این، مقایسه پرینترهای سه بعدی مختلف دندانسازی فراتر از بررسی مشخصات فنی است.

برخی از تولیدکنندگان ممکن است سعی کنند مشتریان بالقوه را با اظهارات گمراه کننده و مشخصات فنی گیج کنند. 

معمولاًارتفاع لایه و یا اندازه پیکسل را به عنوان “دقت” نشان می دهند، حتی اگر این مشخصات تاثیر مستقیمی بر دقت قطعات نهایی نداشته باشد.

 در حالی که اکثر شرکت ها برای دقت به یک عدد واحد اشاره می کنند (یعنی 50 میکرون یا 75 میکرون)، اینها معمولاً ترفندهای بازاریابی هستند و معمولاً محدودیت وضوح چاپگر را نشان می دهند.

اساساً، دقت و صحت به عوامل مختلفی بستگی دارد: کیفیت ساخت پرینتر سه بعدی دندانسازی، تکنولوژی استفاده شده در پرینت سه بعدی، مواد، تنظیمات نرم افزار، عملیات بعد از پرینت سه بعدی، آیا دستگاه درست کالیبره شده است؟

 بنابراین یک پرینتر سه بعدی دندانسازی فقط درقطعات پرینت شده نهایی می تواند مورد قضاوت قرار گیرد که بایستی فاکتور تکرار در دقت و صحت بعد از پرینتهای مکرر را نیز به آن افزود.

بهتر است یک نمونه واقعی از فروشنده بخواهید و آن را با کور اصلی ساخته شده و همچنین کیفیت قطعه نهایی از لحاظ نشست کار، صحت لبه و مارجین و صافی سطح مقایسه کنید و در نهایت قطعه اصلی را از روی قطعه پرینت شده بسازید و ببینید آیا از کیفیت خروجی راضی هستید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر پرینترهای سه بعدی مطالعه بفرمایید

سهولت در استفاده از پرینترهای سه بعدی دندانپزشکی

نکته مهم دیگر این است که استفاده از چاپگر سه بعدی چقدر آسان است. به هر حال، شما و تیمتان باید نحوه استفاده از تجهیزات و نگهداری روزانه از آن را بیاموزید.

حتما از شرکت فروشنده آموزش اولیه کاربری دستگاه را درخواست کنید. علاوه بر آن بهتر است این آموزش در قالب ویدئو در اختیار شما قرار بگیرد.

یکی دیگر از مهمترین دغدغه های خریداران دستگاههای پرینتر سه بعدی دندانسازی ساپورت مواد اولیه و مصرفی توسط شرکت فروشنده دستگاه است.

بنابراین حتما درباره کیفیت خدمات پس از فروش شرکت فروشنده تحقیق نمایید.

 چون علاوه بر تامین مواد فروشنده بایستی شما را در تامین قطعات و تعمیر دستگاه و آپدیت دستگاه همزمان با پیشرفت تکنولوژی پشتیبانی نماید.

هر چه استفاده از دستگاه راحتتر باشد شما می توانید مواد اولیه مختلف با برندهای متفاوت را بسته به نیاز خود با دستگاه تنظیم کرده و استفاده نمایید و اگر دستگاه شما اسن قابلیت را نداشته باشد

 در آینده با مشکلات بسیاری مواجه خواهید شد پس حتما به این نکته توجه نمایید.

میزان هزینه و بازده سرمایه گذاری در استفاده از پرینترهای سه بعدی دندانپزشکی

هنگامی که به پذیرش یک فناوری جدید فکر می کنید، باید برای کسب و کار شما منطقی باشد. 

هزینه پرینترهای سه بعدی دندانسازی از روزهای اولیه به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و سیستم های موجود در بازار امروز کمترین هزینه را برای بسیاری از کاربردها ارائه می دهند.

بطور مثال استفاده از یک پرینتر دندانسازی در ساخت وکساپ دیجیتالی تا 60 درصد می تواند هزینه های شما را کاهش دهد حال اینکه کیفیت کار شما نیز می تواند تا 50 درصد به نسبت کار دستی بهتر شود.

علاوه بر آن با توجه به افزایش ظرفیت ساخت وکساپ شما براحتی می توانید نسبت به قبول کارهای بیشتر از مشتزیان خود اقدام کنید.

 علی ایحال به هر میزان که از مزایای این دستگاهها و تجهیزات گفته شود میزان سرمایه گذاری و مدت زمان بازگشت سرمایه باید رقم معقولی باشد.

به هر حال بهتر است در خرید این دستگاه ها به موارد زیر نیز توجه داشته باشید:

1- هزینه های اولیه، نه فقط هزینه پرینتر سه بعدی دندانسازی، بلکه اسکنر سه بعدی دندانسازی، سیستم کامپیوتری، آموزش و احتمالاً نرم افزار.
2- هزینه های جاری مثل مواد مصرفی و مواد اولیه
3- هزینه های سرویس و نگهداری: مطمئن شوید که قطعات دستگاه شما همواره قابل دسترس و موجود است و هزینه ای که صرف این قطعات و یا تعمیرات احتمالی خواهید کرد از قیمت تمام شده دستگاه بیشتر نشود.
4- سعی کنید در ابتدا کار را با یک دستگاه کوچک شروع کنید و ظرفیت آن را پر کنید و در صورت نیاز به جای خرید یک دستگاه بزرگتر چند دستگاه کوچکتر داشته باشید که به صورت موازی کار کنند.

پارامترهای انتخاب پرینترهای سه بعدی دندانپزشکی
پارامترهای انتخاب پرینترهای سه بعدی دندانپزشکی

مواد متفاوت و کاربردهای مختلف در پرینترهای سه بعدی دندانپزشکی

پرینترهای سه بعدی دندانسازی یکی از همه کاره ترین ابزارهایی هستند که امروزه در لابراتوارها دندانسازی و کلینیکهای دندانپزشکی و ارتودنسی یافت می شوند و کلید همه کاره بودن آنها مواد اختصاصی است.

یک پرینتر سه بعدی دندانسازی خوب بایستی با بیشتر رزینها و مواد اولیه سازگاری داشته باشد و بتوانید پروفایلهای مختلف پرینت را از شرکت سازنده دستگاه دریافت نمایید.

این خود نکته بسیار مهمی است چو در صورتیکه شرکت سازنده توانایی تنظیم پروفایلهای مختلف روی دستگاه شمار را نداشته باشد شما از قطار پر سرعت تحول تکنولوژی مواد اولیه که با سرعت باور نکردنی در حال تغییر و بروز رسانی و افزایش کیفیت متریال است جا خواهید ماند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت کاتالوگ و همچنین سفارش خرید تماس حاصل فرمایید.

09120420327 – 04134245769

ظرفیت پرینت روزانه دستگاه و سرعت پرینترهای سه بعدی دندانپزشکی

شما در خرید دستگاه اول خود بایستی به ظرفیت تولید دستگاه نیز توجه داشته باشید، آیا این دستگاه می تواند نیازهای کنونی شما را در پرینت نیاز ماهیانه شما با متریال و کاربردهای مختلف تامین کند یا خیر؟

پرینترهای سه بعدی دندانپزشکی برای کاربردهای مختلف مانند ساخت وکساپ دیجیتالی (انواع پروتزها، لمینیت و…)، ساخت روکش موقت، ساخت کست های ارتودنسی و اورال اسکنر، سرجیکال گاید و …. استفاده می شوند

برای هر کاربرد رزین مخصوص به آن بایستی استفاده شود بنابر این شما میزان زمان لازم برای تغییر مواد اولیه و تمیز کاری پلیت ساخت و قطعات پرینت شده را نیز بایستی در نظر بگیرید، بنابراین شما نمیتوانید بطور مداوم از دستگاه خود بدون توقف استفاده نمایید.

مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایشگاه