کاربرد پرینترهای سه بعدی دندانسازی در لابراتوارها

فهرست مطالب

کاربرد پرینترهای سه بعدی دندانسازی در لابراتوارها

پرینترهای سه بعدی دندانسازی به لطف پیشرفت‌های اخیر در فناوری دیجیتال و ساخت اسکنر سه بعدی دندانسازی و پرینتر سه بعدی دندانسازی،نرم افزارهای طراحی و متریالهای مختلف قابل پرینت، نقش پرینتر سه بعدی دندانسازی به سرعت از لابراتوارهای دندانسازی به ساخت پروتز توسط مطب ها و کلینیک ها در حال گسترش است.

بنابراین واقعاً چگونه این فناوری هیجان‌انگیز کار می‌کند، و چه چیزی در مورد پرینت سه بعدی آن را برای دندانسازی مناسب می‌کند؟ و چرا محصولات پرینتر سه بعدی دندانسازی Digident خط مقدم بازار هستند؟

در حالی که بسیاری از پرینتر سه بعدی موجود در بازار دقت نظری بالایی دارند، اما همه آنها نتایجی را ارائه نمی دهند که در طول زمان قابل تکرار باشند. 

ویژگی بارز یک پرینتر سه بعدی دندانسازی واقعی، دقت و تکرارپذیری بالا است. 

همانطور که فناوری پرینت سه بعدی به رشد خود ادامه می دهد، تاکید بر سیستم و میزان تابش نور UV به پلیت ساخت نکته ای مهم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر پرینترهای سه بعدی مطالعه بفرمایید

پرینترهای سه بعدی دندانسازی و کاربرد آنها

نوآوری مواد یکی از نیازهای اصلی و اولیه در راستای پذیرش پرینتر سه بعدی دندانسازی بعنوان یک راه حل جهت انجام کارهای دندانسازی است.

در حالی که تولید مدل‌ها برای بسیاری از روش‌های درمانی حیاتی است، پرینت مدلهای دندانسازی که می‌توانند داخل دهان قرار گیرند، مانند محافظ‌های شب، راهنماهای جراحی و پروتزهای دیجیتال، برای پیشرفت نقش این فناوری در دندانسازی و دندانپزشکی حیاتی هستند.

پرینترهای سه بعدی دندانسازی زمانی به نقطه عطف رسید که مواد زیست سازگار(bio compatible) به طور گسترده برای پرینتر سه بعدی دندانسازی در دسترس قرار گرفتند.

این مواد مطابق با FDA، قطعات پرینت سه بعدی را برای استفاده داخل دهانی ایمن ساختند و خواص مکانیکی فوق العاده ای را ارائه کردند و پرینتر سه بعدی دندانسازی را به سمت عمل های دندانپزشکی در سراسر جهان سوق دادند.

از زمان معرفی مواد زیست سازگار برای پرینت سه بعدی در دندانپزشکی و دندانسازی، تاکید بر بهبود خواص مکانیکی برای ارائه قطعات داخل دهانی است که دارای استحکام و مقاومت بالایی در برابر سایش هستند.

از آنجایی که نوآوری‌های مواد می‌تواند از هر کشوری باشد، مهم است که چاپگر سه بعدی را انتخاب کنید که از طیف وسیعی از رزینها و مواد اولیه را پشتیبانی نماید.
در لابراتوارهای دندانسازی اغلب از پرینتر سه بعدی دندانسازی برای تولید وکساپ دیجیتالی استفاده می شود،

از مزایای استفاده از پرینتر سه بعدی در این خصوص می توان به سرعت بالا و تیراژ بالا، دقت و بهبود کیفیت نمونه ساخته شده در برابر ساخت وکساپ به روش دستی، تکرار پذیری در صورت از دست رفتن نمونه ساخته شده، هزینه پایین هر واحد وکس، ایجاد محیطی تمیزتر با آلودگی کمتر در مقایسه با وکساپ دستی است.

کاربرد پرینترهای سه بعدی دندانسازی در لابراتوارها
کاربرد پرینترهای سه بعدی دندانسازی در لابراتوارها

مزایای استفاده از پرینترهای سه بعدی دندانسازی

برای سهولت کار در یک لابراتوار دندانسازی پر کار، پرینتر سه بعدی دندانسازی خوب باید سرعت چاپ سریع و توان تولید کلی بالایی را ارائه دهد.

اینها عامل اندازه صفحه ساخت و فناوری تحویل نور هستند و نباید نادیده گرفته شوند همچنین دقت و تکرارپذیری برای پرینتر سه بعدی دندانسازی ضروری است. یکی از الزامات اصلی ساخت مدلهای دندانی دقت بسیار بالا و نتایج قابل تکرار است.

برای ارائه دقت یک بار پرینت گرفتن کافی نبوده و نتایج باید به راحتی در طول زمان تکرار شوند.

اگرچه پرینتر سه بعدی دندانسازی را می توان به راحتی بر اساس جزئیات فناوری های زیربنایی آنها در دسته بندی قرار داد،

اما این دسته بندیها به ندرت جزییات فنی و مهندسی در خصوص دستگاهها را ارائه می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت کاتالوگ و همچنین سفارش خرید تماس حاصل فرمایید.

09120420327 – 04134245769

مزیت پرینترهای سه بعدی دندانسازی دیجی دنت

پرینترهای سه بعدی دندانسازی ساخته شده توسط شرکت مبتکران مکاترونیک ارک که با نام تجاری دیجی دنت شناخته می شوند بواسطه شاسی تمام آلومینیومی و استفاده از ریل و بال اسکرو مناسب در محور Z، دستگاههایی با پایداری بالا، با دقت زیاد و ثابت و دائم کار می باشند که قابلیت ارتقا و بروز رسانی به ورژنهای جدیدتر و بالاتر را با پیشرفت تکنولوژی دارند.

در ساخت این دستگاهها از سنسور، برد الکترونیکی، قطعات با کیفیت و برندهای مطرح استفاده شده که همواره در کشور ایران در دسترس بوده و به همین دلیل خدمات پس از فروش برای این دستگاهها بدون صرف زمان طولانی مقدور است.

تابش پارالل نور UV در این پرینترهای سه بعدی بواسطه استفاده از تکنولوژی LCD تا ۹۰ درصد بهبود یافته و تقریبا با تمام رزینهایی که فرکانس آنها از ۳۸۰ تا 420 نانو متر می باشد سازگار هستند.
یکی از مهمترین نکات در طراحی و ساخت پرینتر سه بعدی دندانسازی دیجی دنت نیز در نظر گرفته شده است، 

قرار گرفتن LCD، LED و مدارات کنترلی و الکترونیکی در فضایی با ابعاد مناسب مجهز به فن خنک کننده قوی به جهت تخلیه گرمای حاصل از کار کردن LCD و LED حین عملیات پرینت است که هر چقدر این فضا بزرگتر باشد و تخلیه گرمایی بهتر انجام شود عمر LCD و LED دستگاه بیشتر می شود.

مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *