آشنایی با اسکنرهای داخل دهانی

فهرست مطالب

اسکنرهای داخل دهانی

چه آیتم هایی سرعت اسکن اسکنرهای داخل دهانی را تعیین می کند

اسکنرهای داخل دهانی با افزایش روند دیجیتال دینتستری، دندانپزشکان بیشتری در حال انتخاب اسکنرهای داخل دهانی برای خود هستند. 

بازار اسکنرهای داخل دهانی بسیار پررونق هستند . و اینکه چه ویژگی هایی را باید در اسکنر داخل دهانی مد نظرو مورد جست و جو قرار داد برای دندانپزشکان  موضوعی مهم و حیاتی است. 

به طور کلی،به دلیل مهم بودن  تجربه خوب بیمار ازمراحل اسکن، اندازه و ابعاد اسکنر داخل دهانی برای دندانپزشکان اهمیت ویژه ای دارد .

اینکه آیا این محصول مقرون به صرفه است یا خیر، موضوعی است که دندانپزشکان باید در نظر بگیرند  با این حال، آیا صرفا توجه به قیمت و بالاتر بودن وضوح یک محصول، ضامن کیفیت  بهتر است ! در واقع، نه لزوما

مصرف کنندگان معمولاً با توجه به دقت و سرعت اسکنر قضاوت می کنند که آیا یک محصول خوب است یا خیر.

وقتی صحبت از سرعت به میان می آید، باید گفت که  یکی از مهم ترین فاکتورها برای دندانپزشکان است.

زیرا سرعت اسکنر داخل دهانی بیشتر به معنای صرفه جویی در وقت برای دندانپزشک است.

چه عواملی سرعت اسکنر داخل دهانی را تعیین می کند؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید نحوه عملکرد اسکنرهای داخل دهانی را کاملا درک کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر اسکنر داخل دهانی چیست مطالعه بفرمایید

اصل کار اسکنرهای داخل دهانی

 دارای یک دوربین  و یک منبع نور در داخل است. ابتدا منبع نور، نور ساختاری را به دندان‌های داخل دهان می تاباند و دوربین  به عکس‌برداری ادامه می‌دهد، در حالیکه اپراتور به حرکت اسکنر ادامه می‌دهد.

این تصاویر به صورت ابرهای نقطه ای استخراج می شوند. پس از استخراج  هر فریم، یک الگوریتم ابر نقاط را به هم می چسباند تا داده های اسکن نهایی را تشکیل دهد.

نرخ فریم اسکن چقدر است؟

دوربین داخلی اسکنر از دندان ها عکس می گیرد. به عنوان مثال، INO200 می تواند چندین صد عکس در ثانیه یا بیشتر بگیرد. و نرخ فریم اسکن دهان به تعداد ابر نقاط  استخراج شده از تصاویر در یک ثانیه طبق الگوریتم اشاره دارد.

اسکنرهای داخل دهانی

عواملی که بر سرعت اسکن اسکنرهای داخل دهانی تاثیر می گذارد

  • فریم بر ثانیه

تعداد معینی فریم برای حصول  ابر نقاط مطلوب  مورد نیاز است، اگر فریم های بیشتری در یک ثانیه (نرخ فریم بزرگ) به این معنی است که اکتساب ابر نقاط فیزیکی سریعتر تکمیل شده و سرعت اسکن سریعتر می شود.

با این حال، هرچه تعداد تصاویر بیشتر باشد، زمان بیشتری برای استخراج ابر نقطه طول می کشد، بنابراین افزایش نرخ فریم به طور مستقیم باعث افزایش سرعت نمی شود. نرخ فریم عامل تعیین کننده برای سرعت اسکن نیست.

  • منطقه تصویر

فرمت تصویر مستقیماً تعداد ابرهای نقاط استخراج شده را تعیین می کند. بنابراین، هرچه نمای بزرگتر باشد، ابرهای نقطه ای بیشتری استخراج شده و سریع‌تر جمع‌آوری می‌شوند تا الزامات ویژگی آبجکت تکمیل شوند. سرعت اسکن نیز سریعتر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت کاتالوگ و همچنین سفارش خرید تماس حاصل فرمایید.

09120420327 – 04134245769

مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایشگاه