رزین پرینتر های سه بعدی

فهرست مطالب

رزین پرینتر های سه بعدی

میکس کردن رزین پرینتر های سه بعدی چه تاثیری روی کیفیت پرینت آنها دارد؟

رزین پرینتر های سه بعدی از لحاظ شیمیایی مواد چند جزئی هستند. و از انجایی که همه متریال های پرینتر ها استفاده میشن دو فازی هستن حتما باید میکس بشن اصول استفاده از متریال ها همگن بودن آنهاست .

بنابراین بهتر است رزین را قبل از اینکه پرنیت را استارت بزنیم خوب هم بزنیم حداقل زمان مورد نیاز هم زدن برای رزینهای مختلف تقریبا به شرح زیر است:

  • رزین مدل که برای پرینت کست، تری اختصاصی، مدل اولیه با هزینه کم، ماک آپ کست(Mockup Cast) استفاده می شود حداقل یک دقیقه
  • رزین های وکس قابل ریخته گری بسته به نوع متریال که تعیین کننده کیفیت رزین همان میزان وکس داخل رزین هست و یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده رزین است بین 1.5 الی 2 دقیقه است
  • رزین های تمپ یا روکش موقت و رزینهای permanent یا روکش های دایم با توجه به اینکه سه جزئی هستند و یک جزء بایو هم دارند بایستی بیشتر از رزینهای دیگر هم زده شوند و تایم آن بین 4 الی 5 دقیقه است.
  • رزین های گاید جراحی نیز یک جزء بایو دارند و بهتر است مدت زمان بیشتری هم زده شوند، تقریبا 3 دقیقه مناسب خواهد بود.
  • رزینهایی مانند جینجیوا، الاینرها و … نیز خوب است قبل از پرینت حداقل 2 دقیقه هم زده شوند.

نکته بسیار مهم در مورد رزین پرینترهای سه بعدی برای کاربرانی که در مناطق سردسیر

ایران یک کشور چهار فصل است و شما در طول سال هوای خنک، سرد، معتدل و گرم را تجربه می کنید پس بسته به دمای محیط که اگر سرد باشد بایستی در صورت نیاز رزین خود را مقداری گرم کنید.

 برای اینکار توصیه می شود آب جوشیده شده را با اضافه کردن آب معمولی به دمایی برسانید که دستتان را نسوزاند و گرمی آب را احساس کنید.

 سپس بطری رزین را داخل آب بگذارید تا مدتی بماند و بعد حسابی هم بزنید تا دمای داخل رزین نیز یک دست شود و چند بار این کار را تکرار کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر رزین پرینترهای سه بعدی مطالعه بفرمایید

عوض کردن رزین پرینتر های سه بعدی، آیا نیاز به هماهنگی داریم؟

هر رزین پروفایل مخصوص به خود برای پرینت صحیح دارد. شدت نور و مدت زمان تابش نور به پلیت ساخت برای هر رزین با رزین دیگر تفاوت دارد حتی در لایه های اول پرینت نیز این اعداد کاملا متفاوت هستند.

احتمال دارد یک رزین به صورت تصادفی با رزینی که قبلا استفاده می کردید مشخثه های نزدیک به هم داشته باشند و حتی با دستگاه شما نیز پرینت شوند ولی بهتر است برای هر متریال جدید که قبلا برای پرینت استفاده نکرده اید یک پروفایل مجزا تعریف شود.

برای اینکار کافیست مقدار کمی از رزین تهیه شده را به واحد فنی شرکت ما بفرستید تا در حداقل زمان ممکن پروفایل جدیدی از آن رزین تهیه گردد و سپس به حافظه داخلی پرینتر سما اضافه گردد.

حال می توانید از پرینت شدن صحیح متریال جدیدتون لذت ببرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت کاتالوگ و همچنین سفارش خرید تماس حاصل فرمایید.

09120420327 – 04134245769

مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایشگاه