رزین های پرینتر سه بعدی

Printer Resins

رزین پرینترهای سه بعدی

رزین پرینتر سه بعدی برای Surgical Guide

رزین قابل ریخته‌گری WAX

رزین پرینتر سه بعدی مدل رنگ پوست

رزین پرینتر سه بعدی مدل رنگ خاکستری

رزین های پرینتر سه بعدی

رزین های پرینتر سه بعدی پلیمر مایعی است که به نور UV حساس است. هنگامی که رزین با نور UV کنترل شده برخورد می کند، از حالت مایع به جامد تغییر می کند.

 اساساً نور UV لایه های پرینت را سفت می کند و قسمت هایی که نور UV آنها را لمس نمی کند مایع باقی می ماند.

 در ابتدا پلیت ساخت پرینتر سه بعدی در فاصله ای بسیار کم (معمولا 50 میکرون) از کف رزین تانک می ایستد و سپس شکل لایه مد نظر با نور UV به سطح پلیت تابانده می شود و اولین لایه روی پلیت سفت شده و ساخته می شود.

این  مرحله بارها و بارها تکرار می شود. و نور UV نواحی خاص از رزین را سفت می کند که بخشی از پرینت شما خواهد بود.

این کار تا زمانی که مدل تمام شود تکرار می شود پس از اتمام فرآیند چاپ و قطعه نهایی از مخزن رزین خارج می شود.

رزین اضافی به سادگی جریان می یابد و می توان از آن برای چاپ های دیگر استفاده کرد.

مشخصات رزین های پرینتر سه بعدی

اولین سوالی که هنگام جستجوی رزین باید از خود بپرسید این است که قرار است از خروجی پرینتر سه بعدی برای چه چیزی استفاده کنید؟ 

رزین های پرینترهای سه بعدی محصولات تخصصی هستند. بیشتر رزین ها در یک زمینه خاص برتری دارند. یک رزین ممکن است 

قطعه نهایی با سختی بالا ایجاد کند که سطح کمی خشن دارد، در حالی که رزین دیگری ممکن است قطعه شفافی تولید کند که نرم است و براحتی می شکند. 

برای کمک به شما در انتخاب بهترین رزین برای پرینتر سه بعدی ، ما رایج ترین خواص رزین های موجود در بازار را فهرست کرده ایم. 

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت کاتالوگ و همچنین سفارش خرید تماس حاصل فرمایید.

09120420327 – 04134245769

کیفیت قطعه نهایی: خروجی پرینترهای سه بعدی رزینی به داشتن سطحی صافی معروف هستند.

 با این حال، رزین‌های ویژه‌ای وجود دارند که ادعا می‌کنند حتی در مقایسه با سایر محصولات رزین پرینتر سه بعدی، پرینت های فوق‌العاده صافی ایجاد می‌کنند.

 همچنین برخی از محصولات رزینی وجود دارند که ادعا می‌کنند برای پرینت با دقت فوق‌العاده بالا با کمترین جمع‌شدگی ساخته شده‌اند.

 اگر کیفیت جزئیات و صافی پرداخت اولویت شما در پرینت سه بعدی است، پس باید به دنبال این نوع رزین باشید.

ماندگاری: با وجود چسبندگی عالی لایه به لایه پرینت های رزینی، قطعات نهایی به سختی و شکننده نبودن معروف نیستند. 

پرینت‌های سه‌بعدی مبتنی بر رزین بسیار شکننده شناخته می‌شوند. روش های مختلفی برای ایجاد یک پرینت بادوام بر پایه رزین وجود دارد.

 برخی از رزین ها به داشتن استحکام کششی و کشسانی بالا معروفند.

 بطور مثال رزین مدل استفاده شده در ساخت کستهای اورال یا ارتودنسی. یا رزینهایی که در انعطاف پذیری معروفند. پرینت های ساخته شده از این نوع رزینها می توانند بدون شکستگی تغییر شکل داده یا کشیده شوند، مانند رزین جینجیوا

شفافیت: رزین های پرینتر سه بعدی مخصوصی وجود دارد که به طور خاص برای ایجاد اشیاء شفاف ساخته می شوند. 

خواص مکانیکی اجسام ساخته شده با رزین شفاف در مقایسه با آنهایی که از رزین های استاندارد ساخته شده اند تفاوت چندانی ندارد.

 اما می توان آنها را به نقطه ای رساند که به اندازه کافی شفاف باشند تا شبیه شیشه به نظر برسند.

زیست سازگاری: کاربرد بسیار مفید پرینت های رزینی در ساخت پروتزهای دندانی می باشد. پرینت های مبتنی بر رزین برای ایجاد گایدهای جراحی، الاینرهای ارتودنسی، اسپلینت های سخت و نگهدارنده های دندانی استفاده شده است. 

سطح بالای جزئیات پرینتهای رزینی به پرسنل پزشکی این امکان را می‌دهد که پروتزها و ایمپلنت‌هایی را بسازند که برای بیماران خاص استفاده می‌شوند.

 رزین های ویژه ای که برای چنین کاربردهایی استفاده می شوند باید بتوانند پایداری شیمیایی و ساختاری خود را حتی در تماس طولانی مدت با پوست، زخم های باز یا مایعات بدن حفظ کنند.

 همچنین باید در برابر شکستگی و سایش مقاوم باشند. پایداری حرارتی نیز یک الزام است، زیرا این پروتزهای پزشکی احتمالاً چندین بار در طول عمر مفید خود باید تحت استریلیزاسیون در دمای بالا قرار گیرند.

شرکت فنی و مهندسی مبتکران مکاترونیک ارک نیز با توجه به اینکه خود سازنده پرینترهای سه بعدی دندانسازی و طلا و جواهر می باشد

 همواره نسبت به تامین رزینهای استانداردی که خروجی نهایی با کیفیت دارند، تلاش دارد و شما می توانید با تماس با بخش فروش (شماره تماس:04134245769 داخلی صفر) از موجودی و قیمت این رزینها آگاهی حاصل نمایید.

مقالات بیشتر

نمایشگاه