رزین روکش دائم چیست و چه کاربردی دارد

فهرست مطالب

رزین روکش دائم ​

رزین روکش دائم اخیرا رزینهایی با عنوان رزین روکش دائم تولید شده اند که برخی کمپانی های نام آشنا مثل envisiontech ،Detax و Formslab از اولین ارائه دهندگان این مواد می باشند و در صورتیکه این رزین ها استانداردهای لازم را کسب نمایند برای ساخت پروتزهای ترمیمی دائمی، پرینترهای سه بعدی دندان را به سطح بسیار بالاتری می برد.

این رزینها به متخصصان دندانپزشکی اجازه می دهد تا کراون ها و سایر پروتزها و حتی پروتزهای متحرک را در مطب خود با دقت بالا و زمان ساخت کمتر از 60 دقیقه توسط پرینترهای سه بعدی آماده کنند و زمانی که بیمار بایستی منتظر تحویل روکش دایمی خود باشد را به حداقل برسانند.

معرفی این مواد جدید، شکل جدیدی به آینده صنعت دندانپزشکی ادامه می دهد و دامنه فناوری دیجیتال را گسترش می دهد و با کاهش هزینه و زمان انجام عمل های ترمیمی، دندانپزشکی را برای بیماران و پزشکان بهبود می بخشد.

مشخصات رزین روکش دائم

  • محصول پزشکی کلاس IIa
  • درستی و صحت مارجینالی فوق العاده بالا
  • ساخت بسیار آسان، قابلیت پرداخت و پالیشینگ عالی
  • قابلیت رنگ آمیزی با کیتهای Opto Glaze کمپانی های GC و Vita
  • فرموله شده برای دید رادیوگرافی
رزین روکش دائم
برای کسب اطلاعات بیشتر رزین پرینتر لابراتواری مطالعه بفرمایید

کاربرد رزین روکش دائم

با ارائه رزینهای جدید به بازار، راهکار پرینت سه بعدی دندان، به ویژه برای ترمیم‌های بادوام، به یک راه حل مهم تبدیل شده است.

علاوه بر کیفیت عالی مواد و زیبایی خوب، هزینه‌های پایین مواد، سرعت در تولید و سفارشی‌سازی پروتزهای دندانی است که آینده این رزینها را می‌سازد.

این مواد، رزین های تقویت شده با سرامیک رنگ دندان برای پرینت سه بعدی تاج های تک دائمی، اینله ها، آنله ها و روکش ها است.

 پرینت سه بعدی روکش های دایم تناسب عالی و نتایج قابل تکرار ارائه می دهد و به متخصصان دندانپزشکی اجازه می دهد تا ترمیم های سفارشی مقرون به صرفه را با اطمینان ارائه دهند.

بواسطه خواص این رزینها، روکش دائمی با ثبات عالی و مقاومت مناسب( استحکام خمشی تا 116MPa ) ساخته می شوند. این رزین با وضوح 50 میکرون  و کیفیت سطح بسیار بالا و جزئیات عالی پرینت می شوند.

رزین روکش دائم

نحوه پرینت رزین روکش دائم

 برای پرینت سه بعدی رزین روکش دائمی، یک پلت فرم ساخت فولاد ضد زنگ مورد نیاز است. رزینهای روکش دائمی حاوی یک پرکننده سرامیکی است که باعث سایش در پلت فرمهایی که ضد زنگ نیستند می شوند و باعث الودگی رزین و تغییر رنگ رزین می شود. 

با استفاده از پلت فرم ساخت فولاد ضد زنگ، از سایش و اثرات منفی ان جلوگیری می شود. علاوه بر این، قطعات پرینت شده با رزین روکش دائمی را می توان با استفاده از پوشش های قابل درمان مانند GC Optiglaze رنگ امیزی کرد.

پرینتر لابراتواری با قابلیت پرینت رزین روکش دائم

شرکت مبتکران مکاترونیک ارک نیز بعنوان یکی از تولید کننده های پرینتر سه بعدی با ظهور این رزینها در بازار اقدام به ساخت سری جدیدی از پرینترهای سه بعدی نموده است که قدرت پرینت این رزینها را دارد.

این پرینترها در دو مدل Digi Dent Quick Pro و Digi Dent Zoom Pro ساخته می شوند برخی از مشخصات فنی عمومی این دستگاهها به شرح ذیل است:

  • دقت 34 میکرون
  • سیستم اپتیکی جدید با یکدستی و یکنواختی تابش نور بیشتر بروی سطح کار
  • سرعت و کیفیت بسیار بالا
  • طول عمر بالا و هزینه نگهداری کمتر
  • وکس آپ دندان تراش خورده – وکس آپ ایمپلنت – وکس آپ لمینیت – روکش موقت – ساخت اتچمنت –نایت گارد –ساخت UCLA  – کاستومایز آباتمنت – کست اورتودنسی – دنچر-سرجیکال گاید – روکش موقت و روکش دائم– اورتودنسی شفاف – موکاپ – ساخت مدل فک بیمار از روی فایل اسکنر سه بعدی داخل دهانی

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت کاتالوگ و همچنین سفارش خرید تماس حاصل فرمایید.

09120420327 – 04134245769

مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایشگاه