فهرست بستن

دستگاه میلینگ دندانسازی چیست؟

فهرست مطالب

دستگاه میلینگ دندانسازی چیست؟

خرید یک دستگاه میلینگ دندانسازی همیشه یک تصمیم مهم برای یک لابراتوار دندانسازی بوده است که فقط مساله سرمایه گذاری مبلغ زیاد نبوده و بلکه چگونگی تغییر روند کار در لابراتوار و همچنین کیفیت و خدمات پس از فروش تجهیزات هم مهم بوده است.

اما چگونه انتخاب کنید و قبل از تصمیم گیری چه چیزی باید بدانید؟ پس از بررسی این مقاله دانش اولیه ای در این راستا خواهید داشت: دستگاه میلینگ دندانسازی چیست؟ کدام میلینگ دندانسازی برای شما بهتر است؟ و قیمت یک دستگاه میلینگ دندانسازی چقدر است؟

دستگاه میلینگ دندانسازی چیست؟

دستگاه‌های میلینگ دندانسازی و دندان‌پزشکی برای تراش تاج‌ها، بریج‌ها، Inlay، Onlay، روکش‌های ونیر، دندان مصنوعی، فریم، گایدهای جراحی، اباتمنت ایمپلنت و موارد دیگر از موادی مانند سرامیک، زیرکونیا، آلیاژها، رزین‌ها، CoCr، تیتانیوم، Pre-milled abutment، PMMA، PEEK یا موم طراحی و ساخت شده‌اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر میلینگ دندانسازی مطالعه بفرمایید

کدام میلینگ دندانسازی برای شما بهتر است؟

برخی ویژگیهای اساسی وجود دارد که بایستی در خصوص دستگاه میلینگ دندانسازی بدانید:

 • تعداد محورها: اینکه میلینگ دندانسازی که می خواهید خریداری نمایید یک دستگاه 4 محوره است یا پنج محوره؟ در صورتیکه شما یک مطب یا کلینیک دندانپزشکی هستید و می خواهید زمان ساخت فریم را به حداقل رسانده و تحویل کار نهایی به بیمار را به حداقل زمان ممکن برسانید شاید بهترین انتخاب برای شما می تواند یک میلینگ دندانسازی چهار محور تر باشد ولی در صورتی که شما یک لابراتوار دندانسازی هستید که می خواهید ساخت روکشهای زیرکونیوم انجام داده و سپس کارهای پودر گذاری و رنگ برای نهایی شدن کار انجام دهید بهتر است یک میلینگ دندانسازی پنج محور همزمان تهیه نمایید.
 • متریال قابل تراش توسط دستگاه: بسته به اینکه نیاز شما بیشتر در راستای ساخت فریم های زیرکون یا وکس یا PMMA است و یا می خواهید گلس سرامیک یا کاستومایز اباتمنت تراش دهید می توانید دستگاه را انتخاب نمایید.
 • شاسی دستگاه به چه شکل است؟ شاسی یک دستگاه میلینگ می تواند یک تکه یا چند تکه باشد و از متریال خوب و گرانقیمت و یا متریال ارزان قیمت تهیه شده باشد. بالطبع یک شاسی یکپارچه که از متریال خوب تهیه و چهار فصل دیده است می تواند از خطاهای دستگاه، کالیبراسیون های مکرر، تصادف و عملکرد غلط دستگاه جلوگیری نماید.
 • نحوه طراحی دستگاه میلینگ دندانسازی و سهولت در دسترسی به قطعات مختلف در تعمیرات سطحی: اینکه در ساخت دستگاه از برندهای مطرح و قطعات با کیفیت استفاده شده یک چیز است و نحوه طراحی دستگاه که در زمان خدمات پس از فروش برای تعمیرات جزئی نیاز به جابجایی دستگاه به کارخانه سازنده نباشد و در محل به سادگی انجام شود چیز دیگری است.
دستگاه میلینگ دندانسازی چیست؟
 • استفاده از تسمه بجای گیربکس: در صورتیکه موتورها توسط گیربکس علی الخصوص گیربکس هارمونیک به محورها کوپل شود دستگاه شما عمر طولانی تر و خطای کمتر نسبت به دستگاهی که از تسمه برای کوپل محوربه موتورها استفاده شده است خواهد داشت.
 • آیا فروشنده دستگاه تیم تخصصی برای رفع خطاهای آتی دستگاهها دارد و یا صرفا یک شرکت بازرگانی است؟ بالطبع این مسئله بعد از اینکه دستگاه شما مدتی کار کرد و مستهلک گردید امری مهم خواهد بود چون در صورت نیاز به تعمیر دستگاه اگر فروشنده صرفا یک شرکت بازرگانی بوده باشد و تیم حرفه ای برای خدمات پس از فروش نداشته باشد بایستی از کارشناسان شرکت مبدا و سازنده اصلی دستگاه کمک گرفته شود که در صورتیکه از یک کشور دیگر باشد مستلزم صرف هزینه و زمان زیاد خواهد بود.
 • قیمت یک دستگاه CAD CAM چقدر است؟ یکدستگاه میلینگ دندانسازی در حدود 20000 الی 35000 دلار در کشور ما قیمت دارد، برای اطلاع از قیمت دستگاههای Digi Mill  با ما در ارتباط باشید

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت کاتالوگ و همچنین سفارش خرید تماس حاصل فرمایید.

09120420327 – 04134245769

 • در صورتیکه شما یک مطب یا کلینیک دندانپزشکی هستید و می خواهید زمان ساخت فریم را به حداقل رسانده و تحویل کار نهایی به بیمار را به حداقل زمان ممکن برسانید شاید بهترین انتخاب برای شما می تواند یک میلینگ دندانسازی چهار محور تر باشد ولی در صورتی که شما یک لابراتوار دندانسازی هستید که می خواهید ساخت روکشهای زیرکونیوم انجام داده و سپس کارهای پودر گذاری و رنگ برای نهایی شدن کار انجام دهید بهتر است یک میلینگ دندانسازی پنج محور همزمان تهیه نمایید.
 • تعداد محورها
 • متریال قابل تراش توسط دستگاه
 • شاسی دستگاه به چه شکل است؟
 • نحوه طراحی دستگاه میلینگ دندانسازی و سهولت در دسترسی به قطعات مختلف در تعمیرات سطحی
 • استفاده از تسمه بجای گیربکس
 • آیا فروشنده دستگاه تیم تخصصی برای رفع خطاهای آتی دستگاهها دارد و یا صرفا یک شرکت بازرگانی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات بیشتر