آموزش طراحی سرجیکال گاید در گایدهای جراحی در دندانپزشکی

آموزش طراحی سرجیکال گاید به پزشکان این امکان را می دهد که ایمپلنت را به صورت مجازی برنامه ریزی کنند و سپس ایمپلنت را به ایمن ترین، قابل پیش بینی ترین و کارآمدترین روش به طور دقیق قرار دهند. علاوه بر افزایش دقت، دفعات مراجعه بیمار به دندانپزشک نیز کاهش خواهد یافت.

سرجیکال گاید چیست؟

سرجیکال گایدها آخرین پیشرفت در فناوری ایمپلنت دندان هستند. یک گاید جراحی با ادغام اسکن داخل دهانی محل کاشت یا اسکن کست تهیه شده از قالب ایمپرشن بیمار، CBCT در برنامه کامپیوتری مخصوص طراحی سرجیکال گاید ساخته می شود.

 یک گاید جراحی در سطوح دقیق محیط داخل دهانی بیمار قرار می گیرد و به جراح کمک می کند تا ایمپلنت ها را با دقت مطلوب در استخوان سوراخ کند. در سوراخ گاید جراحی از اسلیوها برای کمک به هدایت ابزار جراحی و کاشت به محل مناسب استفاده می شود.

ارزیابی آناتومی بیمار به تعیین بهترین نوع برنامه درمانی کمک می کند. هنگام طراحی گاید جراحی خود، نحوه قرارگیری گاید در دهان بیمار را در نظر داشته باشید. برخی از سرجیکال گایدها بر روی دندان ها قرار می گیرند، در حالی که برخی از سرجیکال گایدها اگر روی بافت نرم قرار گیرند که به آن ها تحت حمایت مخاط گفته می شود، بهترین عملکرد را دارند. 

همچنین در مواقعی که لازم است گاید جراحی روی استخوان فک قرار گیرد، می توان از گایدهای که تکیه گاه استخوان دارند، استفاده کرد. عوامل دیگری که درمان اختصاصی ایمپلنت بیمار شما را تعیین می‌کنند عبارتند از: نیازهای بیمار، تعداد ایمپلنت‌های مورد نیاز، نوع گاید جراحی مورد نیاز، نیاز به جراحی بدون فلپ یا پروتز ثابت/متحرک. پس از معاینه بالینی بیمار، یک گاید جراحی می تواند متناسب با برنامه درمانی بیمار شما ایجاد شود.

آموزش طراحی سرجیکال گاید در گایدهای جراحی در دندانپزشکی

مشخصات دوره آموزش طراحی سرجیکال گاید

اساتید : در این دوره از اساتید بنام و فعال در زمینه دیجیتال دنتیستری جهت آموزش دعوت به عمل می آید .

این دوره برای : دندانپزشک ها، تکنسین های لابراتوار، اپراتورهای کد کم و دستیاران دندانپزشکی مناسب می باشد

سیستم کامپیوتری : برای شرکت در دوره نیاز به آوردن لپ تاپ نمی باشد

آفر ویژه دوره : نرم افزار اگزوکد 2018 بطور رایگان و نرم افزار اگزوکد 2021 با تخفیف 50 درصد و نرم افزار 3Dshape با ده درصد تخفیف

محل برگزاری دوره : دوره ها در دانشگاه سهند تبریز در و دانشکده دندانپزشکی اردبیل برگزار می شوند که پس از انتخاب کارآموز و ثبت نام در دوره، تاریخ و محل اجرای آن اطلاع رسانی می شود.

نرم افزاری که تدریس می شود : 3Shape

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت کاتالوگ و همچنین سفارش خرید تماس حاصل فرمایید.

09120420327 – 04134245769

سرفصلهای دوره آموزش طراحی سرجیکال گاید به شرح ذیل است

 1. معرفی ایمپلنت دیجیتال (مزایا برای بیمار و دندانپزشک)
 2. روشهای تهیه فایل اسکن داخل دهانی و فایل دایکام Dicom بیمار
 3. خطاهای رایج در فایل داخل دهانی و کست بیمار و فایل Dicom
 4. بررسی و آنالیز CBCT و Dicom
 5. معرفی انواع گایدهای جراحی
 1. Natural teeth Arch
 2. Partial edentulous
 3. Fully (Partial) edentulous Arch
 4. Bone Guided

F.فرایند و مراحل طراحی

 1. Design SG in Lower Jaw (one-three unit)
 2. Design SG in Upper Jaw (one-three unit)

مقالات بیشتر

نمایشگاه