آشنایی با اسکنر داخل دهانی blz

فهرست مطالب

آشنایی با اسکنر داخل دهانی blz

اسکنر داخل دهانی یک دستگاه گرز شکل است که برای گرفتن یک قالب دیجیتالی مستقیم از دهان بیماراستفاده می شود. اسکنر یک منبع نور را بر روی ناحیه ای که قرار است اسکن شود پخش می کند. 

تصاویر توسط حسگرهای تصویربرداری گرفته می‌شوند و توسط نرم‌افزار اسکن پردازش می‌شوند، که سپس یک مدل سه‌بعدی را در رایانه تولید می‌کند.

توسعه اسکنر داخل دهانی blz

در قرن 18، دندانپزشکان مواد قالب گیری زیادی مانند ایمپرگوم، سیلیکون متراکم/افزودنی، آگار، آلژینات و غیره ساختند.

 اما قالب گیری به نظر مستعد خطا است و هنوز برای بیماران ناراحت کننده و برای دندانپزشکان وقت گیر است. 

برای غلبه بر این محدودیت ها، اسکنرهای دیجیتال داخل دهانی به عنوان جایگزینی برای برداشت های سنتی توسعه یافته اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر اسکنر سه بعدی مطالعه بفرمایید

ظهور اسکنر داخل دهانی blz با توسعه فناوری CAD/CAM مصادف شده است و مزایای زیادی را برای پزشکان به ارمغان آورده است. 

در دهه 1970، مفهوم طراحی به کمک کامپیوتر/ ساخت به کمک کامپیوتر (CAD/CAM) برای اولین بار توسط دکتر فرانسوا دورت در کاربردهای دندانپزشکی معرفی شد.

 در سال 1985، اولین اسکنر داخل دهانی به صورت تجاری در دسترس قرار گرفت که توسط لابراتوارها برای ساخت ترمیم های دقیق مورد استفاده قرار گرفت.

با معرفی اولین اسکنر دیجیتال، دندانپزشکی یک جایگزین هیجان انگیز برای قالب های معمولی ارائه شد.

 اگرچه اسکنرهای دهه 80 با نسخه‌های مدرن امروزی ما فاصله زیادی دارند، فناوری دیجیتال در دهه گذشته به تکامل خود ادامه داده و اسکنرهایی سریع‌تر،دقیق‌تر و کوچک‌تر از همیشه تولید کرده است.

امروزه، اسکنرهای داخل دهانی و فناوری CAD/CAM، برنامه‌ریزی درمانی آسان‌تر، گردش کار شهودی‌تر، منحنی‌های یادگیری ساده‌تر، پذیرش بهتر موارد، تولید نتایج دقیق‌تر و گسترش انواع درمان‌های موجود را ارائه می‌دهند. 

جای تعجب نیست که بیشتر و بیشتر دندانپزشکان نیاز به ورود به دنیای دیجیتال – آینده دندانپزشکی را درک می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت کاتالوگ و همچنین سفارش خرید تماس حاصل فرمایید.

09120420327 – 04134245769

اسکنر داخل دهانی blz چگونه کار می کنند؟

یک اسکنر داخل دهانی از دوربین و آینه های منعکس کننده نور که در یک دسته گرز مانند نصب شده اند، یک کامپیوتر و نرم افزار تشکیل شده است.

 گرز کوچک و صاف به رایانه‌ای متصل است که نرم‌افزاری را اجرا می‌کند که داده‌های دیجیتال حس‌شده توسط دوربین را پردازش می‌کند. 

هرچه اسکنر کوچکتر باشد، در رسیدن به عمق ناحیه دهان برای گرفتن داده های دقیق و دقیق انعطاف پذیرتر است. این روش تجربه اسکن را برای بیماران راحت‌تر می‌کند.

در ابتدا، دندانپزشکان اسکنر را در دهان بیمار قرار می دهند و به آرامی آن را روی سطح دندان حرکت می دهند. اسکنر به طور خودکار اندازه و شکل هر دندان را ثبت می کند.

 اسکن کردن فقط یک یا دو دقیقه طول می کشد و سیستم می تواند یک تصویر دیجیتالی دقیق ایجاد کند. (به عنوان مثال، اسکنر داخل دهانی BLZ INO100 کمتر از 60 ثانیه طول می کشد تا اسکن یک فک کامل شود).

دندانپزشک می تواند تصاویر را در زمان واقعی بر روی کامپیوتر مشاهده کند، که می توان آنها را بزرگنمایی و دستکاری کرد تا جزئیات را افزایش دهد. 

داده ها به لابراتوار دندانسازی منتقل می شود تا پروتز مورد نیاز را بسازند. با این بازخورد فوری، کل فرآیند کارآمدتر خواهد بود، در زمان صرفه جویی می شود و به دندانپزشکان امکان می دهد بیماران بیشتری را تشخیص دهند

مقالات بیشتر

1 Comments

  1. هادی عجم زاده

    سلام
    با تشکر از شرکت مبتکران لطف میکنید قیمت اسکنر لابراتواری رو برام بفرستین ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایشگاه