• info@mma-co.com

  • تماس با ما:35564252-041

  • زمان :ساعات کار 07:30 الی 17:00

آموزش تشخیص و ویرایش لبه مارجین :

اولین مرحله در طراحی تشخیص لبه مارجین است.در بیشتر موارد WIZARD با نوشتن شماره دندان از شما می خواهد لبه مارجین را انتخاب کنید.[2] همانظور که ماوس را بر روی داده های اسکن شده حرکت می دهیم،یک حباب ظاهر می شود و به ما یک نمای دو بعدی از منطقه زیر ماوس را نشان می دهد و به ما کمک می کند موقعیت صحیحی برای نقطه اولیه تشخیص لبه مارجین خودکار انتخاب کنیم.

برای کراون و ترمیم های مرتبط یک کلیک تنها کافی است و تشخیص لبه مارجین پس از اولین کلیک شروع می شود ولی برای اینله ها (inlay) باید چهار نقطه برای شروع تشخیص انتخاب شود.

تنظیم منبع نور برای کمک به دیدن لبه مارجین :

اگر دندان را از محور Axis نگاه کنیم و سپس گزینه Adjust Light [6] را کلیک کنیم،منبع نور مجازی را که از این زاویه دید می آید را می توانیم تنظیم کنیم. اگر به مارجین از سمت دیگر نگاه کنیم سایه هایی را می بینیم و این به ما کمک می کند تا لبه مارجین را تشخیص دهیم.[6]

تشخیص لبه مارجین های نامعلوم یا misdetected  :

در بعضی موارد،به ویژه در حالت های non-optimal preprations ممکن است لبه مارجین به درستی تشخیص داده نشود.در این موارد با کلیک اضافی روی چند نقطه به تشخیص لبه مارجین کمک می کنیم.

 

برای این کار Add point [3] را فعال می کنیم و بر روی مارجین کلیک می کنیم.به عنوان مثال در عکس که یک مارجین نامعلوم است،کاربر یک نقطه اضافی را انتخاب میکند و بعد از هر ست نقطه اضافی شما امتیاز تشخیص خودکار لبه مارجین را پیدا می کنید و میتوانید از آن استفاده کنید.

به طور معمول اضافه کردن یک نقطه کافی است.در موارد خاص شاید 4-2 نقطه نیاز باشد،تنظیم مقادیر زیاد نقطه غیر ضروری است.

اگر به اشتباه نقطه ای را کلیک کنیم به Remove Point [4] بروید و نقطه یا نقطه های اضافی را حذف کنید.با کلیک بر روی Add point [3] دوباره به اضافه کردن نقطه بپردازید.

پاک کردن و شروع دوباره :

اگر بر روی دندان اشتباه یا مارجین خارجی کلیک کرده باشید به Clear [5] بروید و نقطه ها را پاک کنید و دوباره شروع کنید.

ویرایش خط مارجین :

شما می توانید ویرایش یا ترسیم دستی لبه مارجین را با کلیک بر روی تب correct/draw [1]  داشته باشید.خط حاشیه های detect  شده به رنگ سبز تغییر می کنند و در حال حاضر نقاط کوچکی هستند که با حرکت ماوس در نزدیکی آن ها رشد می کنند. این نقاط کنترلی در ویرایش لبه مارجین به ما کمک می کنند.

حالت های مختلف برای ویرایش لبه مارجین در حال حاضر در دسترس است

Move [8] : کشیدن و رها کردن Drog and drop نقاط کنترلی منحصر به فرد (individual) 

اضافه کردن نقاط جدید را می توان با کلیک بر روی خط سبز انجام داد.پاک کردن نقطه ها با کلیک هم زمان دکمه های ماوس انجام می گیرد.(ابتدا دکمه چپ ماوس را در یک نقطه نگه دارید و در حین نگه داشتن آن دکمه راست را فشار دهید تا ناپدید شود.)

Up/Down [7] : ماوس را در نزدیکی مارجین بکشید و رها کنید.نقاط کنترلی به سمت بالا یا پایین حرکت می کنند،مثل اینکه نشانگر ماوس مغناطیسی باشد.

 

Draw [9]  : یک بخش یا کل مارجین را آزادانه بکشید.اگر یک مارجین قبلا تعریف شده باشد،شروع به نقاشی در نزدیکی مارجین موجود کنید و بر روی نقاط اضافی کلیک کنید. هنگامی که انجام شد،روی Accept drawing changes [11] کلیک کنید تا بخش جدید کشیده شده و با خط مارجین موجود ادغام شود.

Magnetic line drawing [10] :در این حالت با کشیدن خط مارجین بین نقاط کشیده شده خطی ایجاد می شود و به صورت مغناطیسی دور دندان کشیده می شود. (CTRL to toggle/For segment)

اگر با مدل های طبقه بندی شده کار می کنید می توانید با فعال یا غیر فعال کردن Adjacent die را بررسی کنید.

مهم نیست لبه مارجین را چطور ویرایش کنید،شما می توانید با ویژگی Undo/Redo [13]  همیشه یک مرحله یا چند مرحله برگردید.زمانی که ویرایش خط مارجین تمام شد روی next کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

 از کلید های <page up>  و <page Down> برای چرخش و بازرسی خط مارجین از هر طرف استفاده کنید.

آدرس

آدرس :

 تبریز – ارتش جنوبیجنب بیمارستان بهبود- ساختمان ماهان – طبقه سوم - واحد 11

تلفن:

041-35564252

مویابل:

09149177808

ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

جدیدترین مطالب

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه و آگاهی از جدیدترین اخبار سایت ایمیل خود را وارد کنید
عضویت